Wronieckie dyktando

26 | 11 | 2018

IV WRONIECKIE DYKTANDO

Dnia 18 listopada 2018 r. wszyscy miłośnicy poprawnej polszczyzny mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w czasie IV Wronieckiego Dyktanda. W zmaganiach wzięło udział ok. 100 osób, najliczniejsza grupa rywalizowała w kategorii C przeznaczonej dla uczniów klas IV-VI (ok. 50 osób).

Nasza szkoła reprezentowana była przez uczennice z klas V-VI. Wszystkie poradziły sobie bardzo dobrze, mimo że tekst napisany przez panią Weronikę Świniarską nie należał do najprostszych. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o zajęciu czołowych miejsc decydowały niuanse interpunkcyjne. Ostatecznie, uczennicy klasy Vb – Anastazji Woźniak udało się wywalczyć III miejsce w swoje kategorii wiekowej.

Gratulacje należą się wszystkich ochotnikom, którzy popisali się doskonałą znajomością polskiej ortografii!

Kinga Łusiewicz

*foto: WOK

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com