Spotkanie z dietetykiem

02 | 01 | 2019

WIZYTA DIETETYKA

Dnia 30 listopada klasy IVc, IVd, Vc i Vd uczestniczyły w niecodziennej lekcji wychowawczej na temat zdrowego odżywiania. Szkołę odwiedził bowiem pan Michał Urbański – dietetyk sportowy i kliniczny, który postanowił podzielić się swoją wiedzą.

Pan Michał wyjaśnił, czym jest „zdrowe odżywianie” i co należy jeść, aby mieć dużo sił i energii. Dość dokładnie opowiedział również o Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Oczywiście odpowiedział także na wiele pytań związanych z konkretnymi produktami, szczególnie lubianymi przez dzieci i młodzież.

Wszystkim bardzo podobała się taka forma zajęć. Na pewno przyczyniła się do rozszerzenia wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania.

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com