Dash w klubie Ortograffiti

09 | 01 | 2019

Dash w Klubie Ortograffiti

Ortografia nigdy nie była ulubioną dziedziną uczniów, ponieważ pełna jest zawiłych reguł oraz wyjątków. Z tego powodu piątoklasistów uczęszczających na zajęcia w ramach Klubu Ortograffiti w zmaganiach z ortografią postanowili wspomóc wyjątkowi goście – roboty Dash.

Uczniowie mieli chwilę na zapoznanie się ze sposobem sterowania robotami, a następnie wykonywali zadania ortograficzne. Każdy miał okazję wykazać się swoją wiedzą. Ćwiczenia zostały bardzo szybko skończone, mimo że przykłady, które piątoklasiści uzupełniali z pomocą Dashy, nie należały do najprostszych.

Po tych zajęciach ortografia nie będzie się już kojarzyła z nieprzyjemnym obowiązkiem. Okazało się, że może być ona także świetną zabawą.

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com