Dzieci Listy Piszą

14 | 01 | 2019

DZIECI LISTY PISZĄ!

Dzieci Listy Piszą to międzynarodowy projekt edukacyjnym, którego zadaniem jest połączenie szkół polskich z placówkami na całym świecie. Głównym celem jest wymiana listów między szkołami polonijnymi z różnych zakątków świata oraz szkołami polskimi. Nasz szkoła już po raz drugi wzięła udział w tym projekcie.

Na początku listopada uczniowie zostali zgłoszeni do projektu. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na naszych partnerów korespondencyjnych. Radość była ogromna, gdy okazało się, że tym razem nasze listy powędrują na Ukrainę, do Kamieńca Podolskiego!

Przez cały listopad uczniowie klasy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad treścią i estetyką swoich listów. Zadaniem było stworzenie listu, skupiającego się głównie na opisie Bożego Narodzenia w polskich domach. Oczywiście nie mogło zabraknąć także informacji o samych piszących. Nie mogło również zabraknąć świątecznych życzeń!

Paczka do Kamieńca Podolskiego została wysłana. Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź!

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com