DBI- Dzień Bezpiecznego Internetu

25 | 03 | 2019

Już po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W lutym w prowadzono zajęcia edukacyjne w oparciu o scenariusze i filmy zawarte na stronie www.dbi.pl. Odbyły sie konkursy tematyczne:

plastyczny dla klas IV,

I miejsce- j. Piotrowska, P. Bartkowiak, M. Myszkowska

II miejsce- M. Golas

III miejsce- K. Kasprzak

informatyczny- na prezentację multimedialną

I miejsce - A. Woźniak

II miejsce- A. Słodzinka

informatyczny- na broszurę

I miejsce- J. Machaj

Gratulacje!

Na podsumowanie obchodów DBI w naszej szkole uczniowie z kl. VIc przygotowali apel..