III Memoriał Urszuli Marciniak- Konkurs Logiczny

25 | 03 | 2019

III Memoriał Urszuli Marciniak

Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia poziomu kultury matematycznej.

Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu przyłączył sie do organizacji tych zawodów. Eliminacje szkolne przeszli i tym samym kwalifikacje do finału uczniowie:

Igor Brzóska, Filip Kasprzak, Jakub Kaczyński. - uczniowie kl. 6c

Dzielnie zmagali się z łamiglówkami i zadaniami logicznymi i niewiele zabraklo, by zakwalifikowali sie do wielkiego finału. Już drugi raz brali udzial w tym konkursie. Jak to mówią: "do trzech razy sztuka". W przyszłym roku na pewno się uda.

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com