Polonistyczny pokój zagadek

29 | 03 | 2019

Polonistyczny pokój zagadek

Jednym z najważniejszych zadań współczesnej szkoły jest wzbudzenie motywacji wewnętrznej w uczniach i aktywowanie ich potencjału twórczego. Jak to osiągnąć? Najlepiej wykorzystać to, co najbardziej pociąga dzisiejszą młodzież, czyli gry, rywalizację oraz aktywne działanie. Doskonałym pomysłem jest więc przeniesienie pokoju zagadek do szkolnej rzeczywistości.

Uczestnicy kółka dziennikarskiego już po raz kolejny uczestniczyli w lekcji prowadzonej w ten sposób. Zadanie było proste – należało odnaleźć ukryte w klasie zadania. Rozwiązania miały doprowadzić do sali, w której ukryta była nagroda. Polecenia znajdowały się w różnych miejscach, np. pod stolikiem, za doniczką czy w grze planszowej. Do wykonania było jedenaście zadań. Dotyczyły one m.in.: omówionych lektur, poezji czy gwary poznańskiej. Nie zabrakło również tak lubianych przez uczniów krzyżówek, wykreślanek i szyfrowania. Za prawidłowo wykonane zadanie uczennice otrzymywały literki. Na koniec należało z nich ułożyć słowo sekretariat – tam właśnie czekała na piątoklasistki słodka nagroda.

Emocje nie opadały przez całe 45 minut. Uczestnicy byli ogromnie zaangażowani i zadowoleni z zajęć, które zamieniły się w przygodę!

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com