Uczta bogów

01 | 04 | 2019

Uczta bogów na Olimpie

Pod koniec marca naszą szkołę spotkał niespotykany zaszczyt. Odwiedzili nas bowiem sami bogowie olimpijscy! To była niespotykana okazja, aby utrwalić wiedzę dotyczącą mitologii.

Już na początku marca piątoklasiści otrzymali na języku polskim niecodzienne zadanie. Każdy z nich losował bowiem postać mitologiczną, w którą miał się wcielić w czasie powtórki treści z działu. Zadaniem uczniów z klas V b, V c oraz V d było przebranie się za wylosowaną postać, stworzenie odpowiedniego atrybutu oraz skomponowanie przemowy dotyczącej danego bóstwa. Zadanie wzbudziło spore emocje oraz ekscytacje.

W końcu jednak nadszedł tak długo wyczekiwany dzień – uczta bogów. Na lekcje przybyli więc m in.: Zeus, Hera, Afrodyta, Posejdon, Atena, Prometeusz, Orfeusz, Pandora czy Alkestis. Piątoklasiści spisali się świetnie. Wszystkie stroje były doskonałe, nie powstydziliby się ich prawdziwi mieszkańcy Olimpu. Przemowy były także świetnie przemyślane i bardzo ciekawe. Wszyscy uczestnicy uczty słuchali swoich kolegów z uwagą.

Uczta bogów okazała się świetną powtórką całego działu. Na pewno zaprocentuje na zbliżającym się sprawdzianie.

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com