Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019

20-22 września

25. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

PRZEBIEGAŁA POD HASŁEM:

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Jak co roku, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami, przyłączyli się do wydarzenia.

Oddział przedszkolny oraz klasy I i II uporządkowaly boisko, szkolny plac zabaw oraz teren przyszkolny.

Uczniowie klas III udali się do wronieckiego PSZOK-u, a czwarto- i piątoklasiści odwiedzili Stację Uzdatniania Wody.

Klasy szóste sprzątały w terenie: okolicach kładki, Bulwarze nadwarciańskim, wałach oraz Olszynkach.

Natomiast uczniowie klasy VIIa przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji „#SprzątaMY Las” – we współpracy z Nadleśnictwem Wronki porządkowali trasę Ścieżki przyrodniczej „Sosnowym Szlakiem”.

Wszystkie podjęte działania przyczyniły się do zmian: w lokalnym środowisku, w świadomości uczniów oraz w uzyskaniu nowej wiedzy. Zmieniamy gdy działamy

Serdecznie dziękujemy:

• Przedsiębiorstwu Komunalnemu, a w szczególności P. Anicie Drożyńskiej – za organizację wizyty;
  • Nadleśnictwu Wronki i P. Justynie Brusiło – za koordynację akcji.

Żaneta Słodzinka

Fot. PK W-ki, Nadleśnictwo W-ki, P. Anna Olejniczak, P. Kinga Łusiewicz, P. Beata Kaczmarek, P. Krystyna Gapska

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com