Szkoła Pamięta

27 | 11 | 2019

Akcja „Szkoła pamięta”

Nasza szkoła z końcem października włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W ramach akcji „Szkoła pamięta” podjęte zostały różne działania mające na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń, m.in.:

• Uczniowie uporządkowali i odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
  • odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię;
  • zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
  • posprzątali bezimienne i opuszczone groby, zorganizowali zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
  • odwiedzili groby zmarłych nauczycieli z danej placówki.

Głównym koordynatorem akcji była Pani Magdalena Chruściel, która poprowadziła działania z uczniami kl. VI b i VII a. W akcję włączyli się również wychowawcy klas I – III.

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com