Dzieci listy piszą

03 | 01 | 2020

DZIECI LISTY PISZĄ!”

Już po raz kolejny uczniowie Jedynki mogli wziąć udział w międzynarodowym projekcie ,,Dzieci Listy Piszą!”, którego celem jest połączenie szkół polskich z placówkami na całym świecie. Już po raz trzeci wzięliśmy udział w tym projekcie.

Na początku listopada uczniowie zostali zgłoszeni do projektu. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na naszych partnerów korespondencyjnych. W końcu dowiedzieliśmy się, że nasze listy powędrują do Markowej.

Na początku grudnia uczniowie klasy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad treścią i estetyką swoich listów. Zadaniem było stworzenie listu, skupiającego się głównie na opisie Bożego Narodzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć także informacji o samych piszących.

Radość przy pisaniu i otwieraniu listów od równieśników była ogromna! Okazuje się, że tradycja pisania listów jest nadal żywa!

Kinga Łusiewicz