Miesiąc profilaktyki

11 | 03 | 2020

Marzec w naszej szkole został okrzyknięty miesiącem profilaktyki zdrowotnej. W ramach zaplanowanych zajęć omówiona została tematyka rozszerzająca samoświadomość uczniów dotyczącą chorób, również tych cywilizacyjnych. Jedną z najpopularniejszych chorób jest właśnie cukrzyca. Podczas lekcji otwartej pani Żanety Słodzinki w klasie V b mieliśmy okazję przekonać się co to za przypadłość, poznać jej przyczyny i rodzaje. Mogliśmy dowiedzieć się jak styl życia wpływa na nasze zdrowie i kondycję psychofizyczną. Lekcja odbyła się także w ramach realizacji przez szkołę projektu unijnego "Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów".

Serdecznie dziękujemy Pani za cenną wiedzę i wskazówki związane z profilaktyką zdrowia, a także prezentację możliwości rozwijania kompetencji uczenia się przez uczniów poprzez nabycie umiejętności pracy w grupie.

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com