Bohaterowie literaccy w jedynce

10 | 03 | 2020

BOHATEROWIE LITERACCY W JEDYNCE

Jak to jest stanąć oko w oko z ulubionym bohaterem literackim? O tym mogli się przekonać uczniowie klas IV-VII.

Dnia 25 lutego odbył się krótki apel podsumowujący odbywający się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Zadaniem uczniów było przebranie się za wybranych bohaterów literackich. Korytarze szkoły roiły się od osób w czarnych szatach charakterystycznych dla Hogwartu czy dziewczynek w warkoczach i fartuszkach rodem z Avonlea. Uczniowie naprawdę się postarali i bardzo kreatywnie podeszli do zadania.

Ostatecznie komisja jurorska pod przewodnictwem Pani Dyrektor wybrała pięć osób, które zaprezentowały najciekawsze i najoryginalniejsze przebrania. Byli to: Oliwia Pospieszna jako Ambroży Kleks, Julia Piotrowska jako Harry Potter, Hubert Węcławek – nasz szkolny Robin Hood, Alan Grabarczyk, czyli Jonasz Boka oraz Wiktoria Stańko jako Harry Potter. Wyróżniona została również klasa VI C – najwięcej uczniów z tej klasy zdecydowało się na przygotowanie przebrania.

Podczas apelu wyłoniono też zwycięzców rozgrywek polonistycznych z poprzedniego piątku.

Klasy IV A i VII A rywalizowały w obrębie swoich oddziałów. W klasie IV A najlepszy okazał się zespół w składzie: Natalia Kaczyńska, Anastazja Strzelecka, Zuzanna Brzozowska oraz Sandra Maślona. W klasie VII A niepokonani okazali się: Antoni Cepka, Kajetan Wylegała oraz Marcin Łusiewicz.

Spośród klas V i VI wybrano najlepszą klasę z danego rocznika. W Dniu Języka Polskiego w kategorii klas V najlepsza była klasa V B, a w kategorii klas VI – klasa VI C.

Dzień Języka Polskiego zakończył się sukcesem. Na pewno stanie się tradycją w naszej szkole!

Małgorzata Kisielińska

Kinga Łusiewicz