Światowy Dzień Służby Zdrowia

09 | 04 | 2020

Światowy Dzień Zdrowia oraz Pracowników Śłużby Zdrowia

Wtorkowe święto, gdybyśmy byli w szkole, na pewno obchodzilibyśmy jak każdego roku. Na stałe bowiem wpisało się w szkolny kalendarz. Niestety, nie było nam to dane. Koronawirus zmienił życie nas wszystkich w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Tego dnia przypadał Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Na każdy światowy dzień zdrowia WHO, czyli organizator imprezy, podaje specjalni temat przewodni, który ma pomóc w uświadamianiu obywateli i władz o problemach, z jakimi muszą borykać się lekarze. W tym roku hasłem ŚDZ jest uzyskanie dostępu do leków dla wszystkich, niezależnie od stanu majątkowego.

W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci, kierowcy karetek i cały personel medyczny - walczą z pandemią. Nie poddają się. W tych trudnych czasach oni nie mogą zostać w domach. Cóż możemy zrobić zamknięci w domach?

Polska Press Grupa, wspólnie z największymi mediami drukowanymi i internetowymi w Polsce zachęcała do tego, abyśmy tego dnia podziękowali naszym medykom. Otóż we wtorek o godzinie 13. Można było stanąć w oknach, na balkonach i gromkimi brawami podziękować pracownikom medycznym za ich wielką odwagę. Biliśmy brawo dla lekarzy i personelu medycznego!

A oto jak włączyli się w akcję uczniowie naszej Szkoły .

Chrońcie swoje zdrowie poddając się ograniczeniom wprowadzonym na czas pandemii. I bądźcie zdrowi. #BrawaDlaWas!

Ale to nie wszystko...

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com