Sprzątanie Świata - POLSKA 2020

28 | 09 | 2020

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020

W tym roku po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać Polskę!

I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi, ponieważ tegoroczna Akcja przebiegała pod hasłem: „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.” Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

Problemowi plastiku, który przecież jest nie tylko w Polsce i nie tylko polski, poświęciliśmy naszą uwagę w tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska.

W Akcję włączyła się cała społeczność szkolna, od dzieci z oddziału przedszkolnego, po uczniów klasy VIIIa. Działania skupione były wokół tradycyjnego sprzątania – od terenu szkolnego po ulicę Rzecińską – jak również wizytę w Przedsiębiorstwie Komunalnym i spotkania edukacyjne w Stacji Uzdatniania Wody oraz w PSZOK-u.

Serdecznie dziękujemy Przedsiębiorstwu Komunalnemu we Wronkach, z Paniami Anitą Drożyńską i Joanną Michalską na czele, za umożliwienie wizyt i organizację spotkań.

Fot. P. Anna Bielak, P. Renata Dąbrowska, P. Agnieszka Kutereba