W październiku

W PAŹDZIERNIKU…

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach.
4 października przypadają imieniny Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.

Natomiast 20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji przedsięwzięcia było drzewo w krajobrazie. Hasło to przypomina zarówno o funkcjach przyrodniczych i klimatycznych drzew, jak również o ich symbolicznej roli i znaczeniu w kulturze.

Obie okazje świętowaliśmy podczas zajęć szkolnego koła biologiczno – ekologicznego, a uczennice Natalia Kopras, Zuzanna Lepszy i Wanessa Grabarczyk tematykę powyższych dni uwieczniły na fotografiach swojego autorstwa.