Spotkanie z pisarzem.

Kto najlepiej zachęci uczennice i uczniów do czytania lektur? Sam pisarz, autor jednej z nich! Przekonali się o tym uczniowie z klasy IV B oraz nasi szkolni dziennikarze, którzy 21 kwietnia uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem, autorem lektury ,,Skrzynia Władcy Piorunów”. Mieliśmy okazję poznać Julię, Toma, psa Spajka oraz… Nikolę Teslę. Pan Marcin łączy w swoich opowieściach zagadki kryminalne z nauką. Przybliżono nam także nowe sposoby szyfrowania tajnych wiadomości. Dla wszystkich była to szczególna lekcja języka polskiego.

Po wspólnym spotkaniu grupa dziennikarzy połączyła się z panem Marcinem na specjalny wywiad. Już niedługo jego premiera na naszym szkolnym kanale!

Kinga Łusiewicz