Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października W Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Tego dnia dzieci z klas I a, b, c i d w obecności pani dyrektor oraz wychowawców i rodziców zostali włączeni w poczet uczniów szkoły.

Pierwszoklasiści sumiennie przygotowali się do uroczystości ślubowania. Przez pierwszy miesiąc szkolnej nauki dzieci poznawały wychowawców, budynek szkolny, klasę i kolegów oraz wdrażali się do nauki i nowych obowiązków. Na ślubowanie każda klasa przygotowała występ artystyczny – wiersz i piosenkę. Wszystkie klasy pierwsze zaprezentowały się bardzo dobrze i mogły przystąpić do ślubowania. Tekst ślubowania odczytała pani dyrektor Beata Minczykowska, a uczniowie pierwszych klas z dumą powtarzali: „ślubujemy!” wskazując ręką na sztandar szkoły. Dzieci obiecały, że będą godnie reprezentować imię naszej szkoły, oraz że będą pilnie się uczyć i dobrze zachowywać.

Następnie dzieci, na potwierdzenie złożonego przyrzeczenia, zostawiły odciski swoich palców na akcie ślubowania. Otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz wyjątkowy dokument – legitymację szkolną.

Ten dzień z pewnością zapisze się na długo w pamięci uczniów. Mamy nadzieję, że przez wszystkie lata nauki, słowa ślubowania będą dla nich ważne. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia na drodze szkolnych obowiązków, samych sukcesów i samych miłych chwil w naszej szkole.

Wychowawczynie klas I

Maria Zachciał