pieczenie rogali w oddziale

Pieczenie rogalików w oddziale przedszkolnym grupa „b”

W dniu 06.11.2014r. po wysłuchaniu legendy o rogalu Marcińskim dzieci z oddziału przedszkolnego „b” uczestniczyły w zajęciach kulinarnych na temat: „Rogale Świętego Marcina”. Wychowawca grupy zapoznał dzieci z etapami pieczenia rogali. Następnie dzieci wyrobiły ciasto przy pomocy Pań i samodzielnie zwijały rogale z nadzieniem. Miały okazję przy niewielkiej pomocy Pań upiec rogale dla siebie i swoich rodziców. Po upieczeniu rogali dzieci dekorowały je a następnie „Mali kucharze” skosztowali swoich wypieków, które jedli z wielkim apetytem. Z upieczonymi rogalami udali się do Pani dyrektor i poczęstowali ją swoimi własnoręcznie przygotowanymi rogalami. Wiele radości dzieciom przyniosło również degustowanie rogali przez rodziców i ch najbliższych.

Wychowawca wraz z dziećmi bardzo dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu zajęć Pani Natalii Nowak  oraz paniom z obsługi.

Natalia Świniarska