Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Nie jest to jednak przypadkowa data. To właśnie 18 stycznia, 135 lat temu (1882 rok) urodził się twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka -  autor książki o nim - Aleksander Milne.

W bibliotece szkolnej klas Ia wzięła udział w spotkaniu czytelniczym z sympatycznym misiem.

Uczniowie wysłuchali przygód Kubusia, czytanych przez nauczyciela bibliotekarza oraz wzięli udział w zabawach czytelniczych. Odpowiadali na pytania dotyczącego Puchatka i jego przyjaciół, kolorowali obrazki przedstawiające głównego bohatera a zabawy edukacyjne miały ukazać dzieciom rolę przyjaźni w życiu człowieka.

K. Grzebyta-Urbanek