Warsztaty poetyckie – spotkanie z Jerzym Grupińskim

Lekcja poezji

Dnia 14 marca 2018 r. przybył do naszej szkoły wyjątkowy gość – Jerzy Grupiński, poeta wywodzący się z Wronek. W spotkaniu brali udział uczniowie klas IV - VI, stawiający pierwsze kroki na gruncie poezji. Pan Jerzy udzielił nam wielu przydatnych wskazówek, które możemy wykorzystać, tworząc własne utwory na Konkurs Literacki o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę. Mieliśmy także niepowtarzalną okazję, aby przeczytać fragmenty naszych wierszy znanej osobie. Otrzymaliśmy cenne rady, pozwalające udoskonalić nasze utwory.

Pan Jerzy  Grupiński zaprezentował nam także fragmenty własnej twórczości ze swojego najnowszego tomiku poezji. To była znakomita lekcja poezji! Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej uczestniczyć w takich spotkaniach.

Alicja Wituska, kl. IV b (kółko dziennikarskie)