Dzień Głośnego Czytania

21 | 10 | 2018

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W tym roku Dzień Głośnego Czytania, przypadający na koniec września, obchodzony był szczególnie w klasie I b.
Uczniowie przybyli do biblioteki, zapoznając się z jej wyglądem, przeznaczeniem i zasadami zachowania się w bibliotece.
Później miało miejsce spotkanie czytelnicze z Gangiem Słodziaków, bohaterami książki R. Piątkowskiej: "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody GANGU SłODZIAKÓW".  Uczniowie kl. I b wysłuchali fragmentów tej książki i wzięli udział w zabawach czytelniczych. Biorą oni także udział, wraz z wychowawczynią, p. Bernadetą Nowicką oraz biblioteką szkolną, w konkursie edukacyjnym: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka.
  Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I - III.
Zachęcamy również Rodziców uczniów do głośnego czytania swoim dzieciom lub słuchania głośnego czytania swoich dzieci, gdyż jest ono niezwykle ważne dla rozwoju młodego człowieka.

Głośne czytanie:
  • pomaga w uczeniu się
  • rozbudza wyobraźnię dziecka
  • rozwija mowę czynną
  • uczy samodzielnego myślenia
  • ćwiczy pamięć i koncentrację uwagi
  • zacieśnia więzi między rodzicem a dzieckiem
Zatem, czytajmy dzieciom i słuchajmy jego czytania!

Katarzyna Grzebyta-Urbanek

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com