Konkurs poetycki

30 | 10 | 2019

XIV POWIATOWY KONKURS POETYCKI

Dnia 9 października 2019 r. odbył się etap szkolny XIV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „W hołdzie Janowi Pawłowi II” pod hasłem „Dałem Wam największy skarb—Uśmiech”. Zadanie polegało na recytacji dowolnego utworu (wiersza lub fragmentu prozy) autorstwa Kornela Makuszyńskiego. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów. Bardzo trudno było wybrać zwycięzcę, ale jury po burzliwych naradach zdecydowało, że naszą szkołę w Sierakowie reprezentować będzie Anastazja Woźniak.

***

Zmagania powiatowe odbyły się dnia 25 października w sali Sierakowskiego Ośrodka Kultury. Poziom zawodników, jak co roku, był bardzo wysoki. Występy uczestników oceniało jury, któremu przewodniczył Aleksander Machalica, aktor teatralny i filmowy, związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Uczestnicy zaprezentowali fragmenty najwybitniejszych dzieł Makuszyńskiego— „Koziołka Matołka”, „Szatana z siódmej klasy” czy „Szaleństw panny Ewy”. Rywalizacja była zacięta.

Anastazja poradziła sobie znakomicie i ostatecznie zajęła

II miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com