Konkurs recytatorski

10 | 10 | 2017

KONKURS POETYCKI

Dnia 5 października odbył się etap szkolny XII powiatowego konkursu poetyckiego „Jan Brzechwa – najśpiewniejszy poeta”. Zadaniem ochotników była recytacja wybranego przez siebie wiersza Jana Brzechwy. Konkurs cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo chętnie przypomnieli sobie twórczość jednego z najpopularniejszych polskich poetów. W zmaganiach wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas IV-V. Mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak: „Kaczka Dziwaczka”, „Samochwała”, „Ptasie plotki” czy „Szelmostwa lisa Witalisa”. Rywalizacja była bardzo zacięta, recytatorzy byli świetnie przygotowani.

Burzliwe obrady pozwoliły wytypować zwycięzców:

III miejsce – Kajetan Wylegała (kl. Vb)

II miejsce – Antonina Springel (kl. Va)

I miejsce – Alicja Walicht (kl. IVc)

Alicja będzie reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 13 października w Sierakowie. Trzymamy kciuki!

Kinga Łusiewicz

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com