Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Konkurs poetycki

22 | 10 | 2017

« powrót

 Konkurs poetycki „Brzechwa – najśpiewniejszy poeta”


 

W piątkowe popołudnie (13 października) w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Sierakowskiego Ośrodka Kultury odbył się finał XII powiatowego konkursu poetyckiego „Brzechwa – najśpiewniejszy poeta”. W rywalizacji wzięli udział recytatorzy reprezentujący prawie trzydzieści różnych placówek z całego powiatu. Wysłuchać mogliśmy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Uczestnicy recytowali przeróżne utwory Jana Brzechwy, zarówno te skierowane dla dzieci, jak i te bardziej poważne. Obrady jury były długie i zapewne burzliwe, co może świadczyć o tym, że poziom był bardzo wyrównany i naprawdę trudnym zadaniem okazało się wytypowanie zwycięzcy. W związku z tym każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem oraz specjalną nagrodą.

Przewodniczącym jury oraz gościem honorowym był Wojciech Pszoniak – aktor teatralny i filmowy znany m. in. z „Wesela” Andrzeja Wajdy czy filmu „Korczak”.

Naszą szkołę reprezentowała Alicja Walicht (uczennica klasy IV c), która przygotowała wiersz „Ptasie plotki”. Alicja pokazała wysoką kulturą żywego słowa oraz wykazała się wielką odwagą, ponieważ, mimo ogromnej tremy, stanęła do rywalizacji z innymi miłośnikami poezji Brzechwy.


 

Kinga Łusiewicz

 

   

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com