PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Uczniowie klasy Ib 18 września połączyli przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.
Przyjemne bo pogoda była wyjątkowo piękna i zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu, a pożyteczne – ponieważ dzieci – jak cała społeczność szkolna – włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” i posprzątały m. in. okolice szkoły. Pożyteczne również z drugiego powodu, dlatego że dzieci wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowania, gdzie sprawdzały swoją znajomość znaków drogowych i zasady poruszania się w ruchu drogowym w praktyce.
                Uczniowie klasy 4a na lekcji przyrody, pracując w grupach, wykonali plakaty. Upiększyły i wzbogaciły one tematyczną gazetkę szkolną, poświęconą akcji „Sprzątanie Świata”. Odbyła się ona w Polsce 22 raz.
Wszystkie powyższe działania okazały się wyjątkowo udane i efektywne.
                                                                                                                                                   Żaneta Słodzinka