Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Wycieczka do Nadleśnictwa Wronki.

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Wronki.
 
         W czwartek, 24 września, klasa II b wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Wronki. Najpierw dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej przeprowadzonej przez Pana Adama Woźniaka. Na dzieci czekały przygotowane piękne materiały do zajęć. W wielkim skupieniu Pan Adam opowiedział dzieciom o warstwowej budowie lasu, zamieszkujących tam zwierzętach i roślinach. Następne zagadnienie dotyczyło zapoznania dzieci z grzybami jadalnymi i trującymi. Wszystkie informacje dzieci utrwaliły sobie na kolorowych kartach pracy po to, aby za chwilę mogły sprawdzić się w naturalnym środowisku, czyli w lesie.Pogoda była przepiękna, więc spacer po lesie był bardzo udany.   Po powrocie do Nadleśnictwa na wszystkich czekała wspaniała niespodzianka.
Pan Adam przedstawił dzieciom swojego wiernego towarzysza polowań oraz wspaniałego przyjaciela Tito – psa myśliwskiego rasy terier niemiecki . Było to jego pierwsze spotkanie z tak dużą grupą dzieci, ale nikt nie czuł się zagrożony. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo na temat usposobienia Tito oraz roli jaką psy myśliwskie pełnią podczas polowań. Pan Adam przybliżył także dzieciom na czym polegają zadania myśliwego, jak wygląda jego strój i wyposażenie.
            Gospodarz naszej wycieczki   przygotował także dla gości słodki poczęstunek.
            Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Adamowi za wspaniałe przyjęcie nas w Nadleśnictwie, ogromne zaangażowanie i zapewnienie wielu wspaniałych wrażeń.
                  Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, a uzyskane wiadomości wykorzystamy podczas zajęć w szkole i następnych wypraw do lasu.

                                                                                                                        

 

                                                                                                                         Beata Kaczmarek

 

RODO
e-Dziennik

Projekty i programy