Filharmonia Pomysłów...

24 września klasy I wraz z oddziałem przedszkolnym wzięły udział w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z Filharmonią Pomysłów.

Artyści zaprosili widzów do maleńkiej wioski na skraju Wielkopolski o niezwykłej nazwie
ŁOJ- DIRI- DICZKI. Podczas muzycznej podróży dzieci poznały jej mieszkańców: Uroczego Pana Kota oraz niezbyt miłego Brzydulicha Paskudnicha strzegącego instrumentów i ich tajemnicy. Dłuższe przebywanie w obecności Brzydulicha skutkowało tym, że człowiek stawał się bardzo nieuprzejmy. Dzieci pomogły odczarować złe moce wykonując specjalne zadania muzyczne. W nagrodę usłyszeli brzmienie dud, kozła białego, szerszeńki oraz akordeonu.

Natalia Świniarska