Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię i buduje więzi między czytającym a słuchaczem.. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Czytanie na głos najmłodszym stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków.

W naszej szkole w głośne czytanie zaangażowała się biblioteka szkolna.  Dzień Głośnego Czytania trwał u nas cały tydzień. Uczniowie klas 0 - 3 słuchali wierszy klasyków literatury dziecięcej, min. J. Brzechwy, J. Tuwima, J. Czechowicza, M. Konopnickiej i innych.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek