JESIENNY SPACER DO PARKU

W piękne, jesienne, piątkowe przedpołudnie, 2 października, dzieci z klasy 1b wybrały się na spacer. Wyjście poprzedzone zostało realizacją zajęć tematycznych „W parku”.

Przed wędrówką miejsce miało oczywiście omówienie zasad zachowania się na spacerze i w parku. Została również wspólnie zaplanowana obserwacja przyrody w parku podczas spaceru z całą klasą.

Na miejscu - w parku za Wronieckim Ośrodkiem Kultury - dzieci rozpoznawały elementy przyrody ożywionej. Wskazywały przedmioty wykonane przez człowieka. Rozmawialiśmy o zmianach w przyrodzie wczesną jesienią. Nazywaliśmy wybrane drzewa. Uczniowie wyróżniali podstawowe części drzewa.

Ostatnim elementem spaceru był pobyt na placu zabaw, gdzie dzieci mogły wymyślać wspólne zabawy z zachowaniem zasad dobrej współpracy.

Uczniowie zadowoleni, uśmiechnięci, wyhasani po zabawach na placu i bogaci w wiedzę praktyczną, wrócili do szkoły.

Żaneta Słodzinka