Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Wizyta w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

       We wtorek – 6 października 2015 roku klasa II b i III b wybrały się do Teatru Muzycznego w Poznaniu aby wziąć udział w spektaklu pt. „Dookoła karuzeli”.

                „  Zabawa – start! – tak rozpoczęło się spotkanie aktorów z widownią.  Kolorowy świat piratów, rajdowców, strażaków i muzyków zaprosił dzieci do wspólnej przygody!

 Z Właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami widzowie ruszyli w niezwykłą podróż dookoła karuzeli!  Dzieci jeździły wyścigówką. Poznały przyczynę wypadków samochodowych, zawołały pomoc i dowiedziały się, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było tylko ze szczęścia!  Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkały okręt piracki.  Samochodem strażackim ugasiły pożar, a potem konik zabrał wszystkich do szkoły. Nadszedł czas na lekcję śpiewu! Dzieci poznały instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Udowodniły, że DZIECKO POTRAFI!

Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl,

 który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi.

 Czekało na nas  wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego.  Była moc atrakcji, nagród, zabaw i warsztatów!

                                                              Lucyna Springel       Beata Kaczmarek

 

RODO
e-Dziennik

Projekty i programy