Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Tydzień Profilaktyki

 TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

W  SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
 
W dniach 12.10 – 16.10. 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki. Nie oznacza to, że nasze działania profilaktyczne odnoszą się tylko do tego okresu. Działamy profilaktycznie przez cały rok szkolny, ale w tym tygodniu głównie zajęliśmy się tematami przemocy internetowej, dopalaczy i zdrowego stylu życia.
W poniedziałek - 12. 10. 15 r., w Domu Kultury - obejrzeliśmy spektakl ,,Trollololo”. Przedstawienie poruszyło sprawę trollowania, hejtowania wśród dzieci i młodzieży.
We wtorek wszystkie klasy IV-VI obejrzały film o dopalaczach ,,Kolekcjonerzy mocnych wrażeń” . Po filmie odbyła się pogadanka z pedagogiem szkolnym. Od poniedziałku do piątku w klasach O-III odbyły się pogadanki o zdrowiu oraz o prawidłowym mówieniu, a w klasach IV-VI pogadanki i spotkania warsztatowe ze specjalistami.
W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować:
 - za pogadanki o zdrowym stylu życia pani dietetyk Małgorzacie Cypel,                                                    
- za przeprowadzone warsztaty o zdrowiu psychicznym i społecznym psycholog z ZS nr 1 pani Kindze Bujnej i  młodzieży z gimnazjum,                                                                                                  
- za zajęcia ,,Co pomaga nam prawidłowo mówić?” , które przeprowadziła logopeda pani Katarzyna Pogorzelczyk,                         - za zajęcia o zdrowiu, które przeprowadziła w klasach pierwszych bibliotekarka pani Katarzyna Grzebyta-Urbanek
- za zajęcia w klasach drugich o higienie jamy ustnej higienistce pani Iwonie Niśkiewicz.
Chciałabym również pogratulować naszemu uczniowi Kacprowi Radziwoniukowi z klasy IIIb, który otrzymał  nagrodę, wyróżnienie w kampanii profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”.   Nagrodę odebrał we wronieckim ratuszu z rąk burmistrza pana Mirosława Wieczora.
Mam nadzieję, że informacje, które zebrali nasi uczniowi w Tygodniu Profilaktyki, pozwolą im zdrowo żyć, pięknie mówić oraz nigdy nie sięgać po szkodliwe dla zdrowia substancje.
 
 
                                                                                                   pedagog – Elżbieta Stachowiak
 
RODO
e-Dziennik

Projekty i programy