Święto Pierwszaków w „jedynce”

Dzień 14 października to ważna data dla wszystkich pracowników szkoły, ponieważ corocznie obchodzi się Święto Edukacji Narodowej, ale było to również święto wszystkich pierwszaków Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym.
Od samego rana w sali WOK panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie w pięknych kolorowych strojach, specjalnie przygotowanych na tę okazję, w biretach na głowach, wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości.
Prowadząca rozpoczęła uroczystość od powitania wszystkich przybyłych: gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli , rodziców, a szczególnie gorąco powitała głównych bohaterów tej uroczystości- uczniów klas pierwszych, którym „oddała głos”. Dzieci podczas występów na scenie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. Tę uroczystość uświetnił występ dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego.
Nastąpił moment ślubowania, przeprowadziła je wicedyrektor szkoły Beata Minczykowska. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu tradycyjnie odcisnęli paluszki przy swoim nazwisku i zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Pani dyrektor Wiesława Jabłońska i wicedyrektor Beata Minczykowska złożyły pierwszakom serdeczne życzenia, życzyły sukcesów w nauce, samych dobrych chwil w szkole i poza nią oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów. Do życzeń dołączył się również burmistrz Robert Dorna, który przekazał pani dyrektor upominki dla wszystkich dzieci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Na zakończenie była chwila na pamiątkowe zdjęcia.
Rodzicom dziękujemy za liczne przybycie, zaangażowanie, pomoc i gratulujemy tak wspaniałych pociech, a uczniom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
                                                                                                               Wychowawcy klas I
Bernadeta Nowicka