KTO JADA SAŁATKI, TEN PIĘKNY, ZDROWY I GŁADKI

W myśl powyższego stwierdzenia, podczas zajęć 27 października, pracowali uczniowie kl. Ib. Tego dnia bowiem samodzielnie przygotowywali w grupach sałatki owocowe. A jak ważną sprawą jest wdrażanie dzieci do prawidłowych nawyków żywieniowych, wszyscy wiedzą.
Wcześniej uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się. Rozmawiali o higienie przygotowania posiłków i doborze produktów. Poznali wartości odżywcze produktów żywnościowych. Mieli możliwość rozpoznawać owoce za pomocą różnych zmysłów: dotyku, smaku, węchu. Zajęcia były również doskonałą okazją do omówienia zasad i estetyki nakrywania stołu oraz kultury spożywania posiłków.
Każde dziecko mogło samodzielnie wykonywać określone czynności, degustować własne danie. Była to dla uczniów wspaniała zabawa, ćwiczenie umiejętności praktycznych oraz okazja do zjedzenia pysznego, samodzielnie przygotowanego, zdrowego posiłku.
                                                           Żaneta Słodzinka