Sałatka owocowa

SAŁATKA OWOCOWA

KLASA IC

Dzieci z klasy IC poznają zasady zdrowego odżywiania, witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie.

Głównym celem tego typu zajęć jest wyrabianie u dzieci prawidłowych nawyków prozdrowotnych oraz propagujących zdrowy styl życia, a także mają zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego przygotowywania posiłków. Dzieci mają także możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej.

Nasi pierwszoklasiści przynieśli do szkoły swoje ulubione owoce. Z mandarynek, bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek przygotowali sałatkę owocową oraz owocowe szaszłyki.

Bardzo dziękuję rodzicom za zakupione owoce, z których dzieci mogły przygotować sałatkę owocową oraz szaszłyki pełne witamin.

Natalia Świniarska