UCZNIOWIE KL. Ib Z WIZYTĄ W PK WRONKI

9 grudnia dzieci z kl. Ib wybrały się do Przedsiębiorstwa Komunalnego. Wizyta była następstwem zajęć lekcyjnych, które poświęcone były szeroko pojętemu tematowi wody.

Podczas pobytu dzieci zwiedziły zakład i jego teren oraz dowiedziały się jaka jest droga wody do kranu. Zobaczyły i przekonały się, że wszelkimi działaniami zawiaduje komputer w nowoczesnej sterowni. Poznały hodowlę małży słodkowodnych – organizmów, które reagują na zanieczyszczenia w wodzie, a wtedy ich muszle się zamykają, o czym informuje alarm. Na koniec dzieci miały możliwość obejrzenia pouczających i ciekawych krótkich filmów nt. wody.

Uczniowie bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem brali udział w „żywej lekcji ekologii i przyrody”. Na zakończenie dzieci otrzymały drobny upominek, który był bardzo radosną niespodzianką.

Bardzo serdeczne podziękowania kieruję do Pana Prezesa Rafała Zimnego – za przyjęcie i nagrodzenie dzieci upominkami oraz do Pana Macieja Pospiesznego – za oprowadzenie i przekazanie dzieciom jakże ważnych informacji w bardzo ciekawy sposób.

Podziękowania również kieruję do Pań – Anity Drożyńskiej oraz Moniki Stefaniak, Mam uczniów kl. Ib i pomysłodawczyń oraz organizatorek tego spotkania – dziękujemy.

Żaneta Słodzinka