Warsztaty zdobienia

WARSZTATY ZDOBIENIA – DEKOROWANIA PIERNIKÓW W KL. Ib

Pierniki, korzenne, cynamonowe to nieodłączny symbol Świąt Bożego Narodzenia. Często to od nich rozpoczynamy świąteczne przygotowania, i to na długo wcześniej.

Dzieci podczas zajęć wypowiadały się nt. ulubionych wypieków świątecznych i często należały do nich właśnie pierniki, przygotowywane, pieczone z mamą czy babcią, rodzinnie. Uczniowie poznali skróconą instrukcję wykonania pierników, ustalali listę produktów, narzędzi i naczyń niezbędnych do wykonania pierników oraz rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas tych prac.

21 grudnia w sali lekcyjnej zapachniało cynamonowymi piernikami, bo właśnie tego dnia dzieci samodzielnie, w ogromnym skupieniu, z wielkim zaangażowaniem i starannością oraz pomysłowością, przy dźwiękach kolęd, zdobiły i dekorowały pierniczki. Efekty można obejrzeć poniżej.

Wszystkie dzieci do zajęć były bardzo przygotowane, zarówno jeśli chodzi o przyniesione pierniki, jak i przybory do zdobienia, za co serdecznie dziękuję Rodzicom.

Żaneta Słodzinka