Spotkanie z książką w klasie Id

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W I D

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” 16.12.2015 rozpoczęliśmy cykl spotkań czytelniczych pod hasłem „Zima z książką”. Taka akcja to sposób na  zainteresowanie dzieci książką, rozbudzanie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. W tę akcję chętnie postanowili włączyć się rodzice. W grudniowe popołudnie  p. Piotrowska, mama Julii próbowała zainteresować dzieci bajkami o tematyce świątecznej. Dzieci siedząc w kręgu uważnie słuchały, a następnie wypowiadały się na temat treści. Niektóre dzieci chciały pochwalić się umiejętnością czytania i bez przygotowania czytały fragmenty bajek. Takie spotkanie było dla dzieci pożyteczne, ale również przyjemne, szczególnie , gdy p. Piotrowska poczęstowała dzieci pierniczkami domowego wypieku. Mam nadzieję, że również w domu rodzice znajdą czas, aby w czasie długich, zimowych wieczorów wprowadzać dzieci w baśniowy świat.

Maria Perz