Horyzonty Matematyki - konkurs matematyczny

Gimnazjum nr 12 w Poznaniu wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu matematycznego „Horyzonty Matematyki”. Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu pt. "Teoria grafów" podczas którego robili notatki. Następnie na podstawie  informacji zdobytych na wykładzie zozwiązywali test.

Z naszej szkoły udział wzielo czworo uczniów: DOMINIKA KULUPA 6A, MIKOŁAJ BABAŁA 6b, KACPER WYLEGAŁA 6b, TOBIASZ WILK 6b. Niestety nie udało się zdobyć głównych nagród ale uczniowie ci mogli poczuć się jak studenci matematyki. Być może zarazili sie pasją do niej i w przyszlosci podejmą studia na tym kierunku.