DNI ULUBIONEJ KSIĄŻKI

W marcu w klasie II c odbyły się Dni Ulubionej Książki. W tych dniach dzieci przynosiły swoje ulubione książki i przedstawiały je całej klasie - opisywały fabułę, pokazywały okładki, opowiadały o autorach, czytały fragmenty, przedstawiały swoich ulubionych bohaterów i najlepsze przygody. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania kolegów i koleżanek na temat książek. Dzięki prezentacjom poznaliśmy wiele nowych tutułów. Z pewnością przyczyniły się one również do rozwoju zainteresowań czytelniczych dzieci. Uczniowie kształtowali też nowe kompetencje - autoprezentacji oraz pokonywały własną nieśmialość. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały.

wychowawca klasy

Maria Turkowska