Rekolekcje wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
14-16 MARCA 2016 roku

„BĄDŹCIE MIŁOSIERNI”

Tegoroczne rekolekcje szkolne związane były z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia. Rekolekcje głosił o. Maciej Braun misjonarz w Tanzanii, proboszcz Parafii w Butiamie.
Przez dwa rekolekcyjne dni o. Maciej w swoich naukach nawiązywał do uczynków miłosiernych względem ciała i względem duszy. Zachęcał do tego, abyśmy nie przechodzili obojętnie obok drugiego człowieka, szczególnie człowieka potrzebującego. W trakcie nauk dzieci bardzo chętnie uczyły się nowych piosenek, których uczył ojciec rekolekcjonista.
Trzeci dzień rekolekcji to nabożeństwo pokutne, spowiedź i Msza św.
dla wszystkich  na zakończenie tego szczególnego czasu . Podsumowano i rozdano nagrody za wykonane prace plastyczne.
Trzy dni rekolekcyjne zostały dobrze wykorzystane na  przygotowanie się do najważniejszych świąt - Zmartwychwstania Pańskiego.

Lidia Perz
                                                                                         Jerzy Szymankiewicz