Ale to już było... klasa Ib

ALE TO JUŻ BYŁO… w kl. I b

15 kwietnia, kiedy w naszej szkole trwały obchody 1050 rocznicy chrztu Polski, dwórki i rycerze z kl. Ib dodatkowo w tym dniu wybrali się do Muzeum Ziemi Wronieckiej, by swoją wiedzę wzbogacić, również na temat Wronek sprzed 1050 lat.
Dzieci miały okazję obejrzeć zarówno ekspozycje stałe, jak i czasową wystawę akordeonów. Instrumenty stanowią efekt pasji poszukiwawczej i kolekcjonerskiej Pawła Nowaka, który rozpoczął tworzenie swojego zbioru w 1999 roku. Uczniowie dowiedzieli się, że w kaszubskim żargonie akordeon nosi nazwę: świnia, kwecz, kaloryfer, a źródłem dźwięku jest stroik przelotowy. Akordeony można było nie tylko obejrzeć, ale także niektórych z  nich posłuchać. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem, zaciekawieniem i zasłuchaniem uczestniczyli w tej nietypowej, a jakże efektywnej lekcji.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pojaskowi – za wspaniałe i ciekawe przybliżenie historii.
Podziękowania – jeszcze raz – kieruję do Rodziców – za przygotowanie strojów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie, również w Muzeum.
                     Żaneta Słodzinka