Wycieczka do Mniszek

12.05.2016 klasa Id i Ic udały się na wycieczkę do Mniszek- małej miejscowości w powiecie międzychodzkim. Wycieczka miała charakter dydaktyczno-rekreacyjny. W Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej zobaczyły warsztaty ginących zawodów, a także poznały sprzęty dawnego gospodarstwa domowego. Dowiedziały się dużo o wiejskich obrzędach i zwyczajach. Niesamowitym przeżyciem był pobyt w pomieszczeniu przypominającym klasę lekcyjną sprzed wielu lat. Dodatkową atrakcją było wyplatanie z wikliny wózka, który dzieci mogły zabrać do domu. Pobyt w otoczeniu przyrody, słoneczna pogoda wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Jest to miejsce, które warto by odwiedzić również w innej porze roku, aby poznać przyrodę i krajobraz.

Maria Perz