Bardzo ciekawe spotkanie

BARDZO CIEKAWE SPOTKANIE

We wtorek, 24 maja uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIa i IIc wzięli udział w niezwykle ciekawym i pouczającym spotkaniu z podróżnikiem i pisarzem, Panem Łukaszem Wierzbickim - redaktorem książki z reportażami Kazimierza Nowaka pt. "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" oraz autorem powieści dla dzieci pt. "Afryka Kazika".

Nasz Gość przybliżył historię podróży Kazimierza Nowaka do Afryki, opowiedział również o własnych wyprawach na tenże kontynent. Dzieci miały okazję zobaczyć zdjęcia, obejrzeć filmy oraz liczne eksponaty przywiezione z podróży na Czarny Ląd.

Uczniowie bardzo uważnie słuchali opowieści, a kiedy nadarzyła się możliwość, chętnie zadawali pytania i brali aktywny udział w spotkaniu.

Spotkanie było wyjątkową lekcją w zakresie edukacji przyrodniczej.

Bardzo dziękujemy Pani Agacie Rajniger - mamie Franka z kl. Id – pomysłodawczyni zorganizowania takiego spotkania oraz Pani Marii Perz – wychowawczyni kl. Id – za doskonałą organizację wydarzenia.

Żaneta Słodzinka