WYCIECZKA  DO  TEATRU  MUZYCZNEGO

WYCIECZKA  DO  TEATRU  MUZYCZNEGO

W  dniu  31.05.2016r.  uczniowie  klas  Ia i Ib, byli  w  Teatrze  Muzycznym  w  Poznaniu, gdzie  obejrzeli  bajkę  muzyczną  pt. „Królewna  Śnieżka  i  siedmiu  krasnoludków”.
Do celów wyjazdu należały: wyposażenie uczniów w niezbędne wiadomości z zakresu teatru, przygotowanie do odbioru dzieł sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci, wdrażanie do poprawnego zachowania w miejscach publicznych, integracja klas.
Dla  niektórych  dzieci  był  to  pierwszy  pobyt  w  prawdziwym  teatrze. Dzieci  z  zapartym  tchem  oglądały  przedstawienie, podziwiając  bajeczną scenografię, wspaniałe i kolorowe stroje  aktorów, efekty  świetlne  i  dźwiękowe oraz  taniec  i  muzykę. Oglądanie  sztuki „na  żywo”  to  zupełnie  inne  przeżycie  niż  film  w  telewizji  czy  w  kinie.
                                                      Bernadeta Nowicka
                                                  Żaneta Słodzinka