Z wizytą w pasiece

Z wizytą w pasiece u państwa Dymków.

W piątek 10 czerwca uczniowie klasy II b odwiedzili pasiekę prowadzoną od około 40 lat przez Państwa Dymków. Podczas wizyty gospodarz – pan Dymek opowiedział dzieciom o swojej pracy pszczelarza. Pokazał nam pasiekę, omówił jak wygląda życie pszczół w ulu, ich zwyczaje. Specjalnie dla nas przygotował szklany ul, w którym z bliska można było przyjrzeć się pszczołom i zobaczyć oznakowaną matkę. Gospodyni – pani Dymek przygotowała degustację miodu oraz przekazała również wiele cennych informacji o pszczołach ze swojej pasieki.

Jeszcze raz dziękujemy za miłe przyjęcie, cenne informacje oraz otrzymane przez wszystkie dzieci słoiczki z przepysznym miodkiem.