Festiwal piosenki dziecięcej

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Po raz pierwszy, dnia 7.06.2016 roku we wronieckim  Kinoteatrze, a z ramienia Szkoły Podstawowej nr 1, odbył się niezwykły koncert – Festiwal Piosenki Dziecięcej. Pojawili się liczni mali Goście wraz ze swymi opiekunami, można śmiało powiedzieć - przyjaciele szkoły, którzy rozumieją jej potrzeby, są zaangażowani w liczne przedsięwzięcia, nie zamykają się na sztukę podobnie jak nasza szkoła, potrafią korzystać z tego, co ich otacza,  uczą się współpracy, w swoich działaniach dążą do kształtowania otwartej i społecznej postawy, wspierają aktywność oraz umiejętność pracy zespołowej.
Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem: „Jedynkowo – muzycznie i kolorowo!”. I było: Jedynkowo, ponieważ nasza Szkoła była organizatorem i gospodarzem, muzycznie – bo różne muzycznie dźwięki, słowa i takty towarzyszyły nam podczas Festiwalu oraz kolorowo – bo dekoracje, scenografia, stroje występujących były we wszystkich kolorach tęczy, z którymi współgrały kolorowe wstążki i mieniące się konfetti.
Idea Festiwalu nawiązywała do dwóch świąt: Dnia Artysty Śpiewaka, który przypadał 23 maja oraz Święta Muzyki, które obchodzimy 21 czerwca.
Postanowiliśmy również lepiej się poznać, a najlepszą możliwością okazało się  przybliżenie sylwetek Patronów Szkół, które wzięły udział w Festiwalu.

Prowadzącymi całą uroczystość byli: Pani Maria Turkowska i uczeń klasy IIc, Marcin Michalski.
Spotkanie zaczęło się od piosenki na otwarcie Festiwalu z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” – w wykonaniu reprezentacji gospodarzy, uczniów kl. IIIa SP 1, o przygotowanie których zadbała Pani Iwona Zachciał.
Następnie wiersz autorstwa wychowawcy kl. IIc, Pani Marii Turkowskiej – zaprezentowali uczniowie: Zofia Krupka i Aleksander Słodzinka, kl. IIc, Dagmara Frankowska,kl. IId.
Po rozpoczęciu Festiwalu przez dzieci, oficjalnego otwarcia dokonała Pani Wicedyrektor Beata Minczykowska.
Po tym ważnym momencie rozpoczął się koncert – przegląd reprezentacji festiwalowych:

Występ SP 1 – „Zaczarowana piosenka” w wykonaniu uczniów kl. Ia, Id, Ic, IIa, IIb, IIc, IId

Występ SP Biezdrowo – „Wesoła Poleczka” w wykonaniu 25 uczniów kl. II

Występ SP Biezdrowo – „Jestem Polakiem” w wykonaniu 20 uczniów kl. III

Wystep SP Chojno – „Mamo, mamo” w wykonaniu 20 uczniów kl. I - III

Występ SP 2 – „Mam tę moc” w wykonaniu solistki, Paulinki Michalskiej, kl. I

Występ SP 2 – „Szkolna cza, cza, cza” w wykonaniu 15 uczniów kl.I

Koncert minął szybko w miłej i twórczej atmosferze. Młodzi wykonawcy dając z siebie wszystko, zostali docenieni przez zgromadzą widownię licznymi i gromkimi brawami. Na zakończenie wystąpili wszyscy powtórnie z piosenką „Tęcza, tęcza, cza, cza, cza”. Wszyscy utalentowani występujący zostali obdarowani pamiątkowymi statuetkami, dyplomami, słodkimi upominkami i gromkimi brawami. Nie zapomniano też o wspólnym zdjęciu, aby uwiecznić zakończenie pierwszego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

Kierujemy nasze serdeczne podziękowania do osób, wszystkich razem i każdego z osobna, dzięki którym nasz Festiwal mógł i się odbył.
                                                             Maria Turkowska
                                                              Anna Majcherczak