Bezpieczny Internet

LUTY MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

Każdego roku w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce taki dzień obchodzimy od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl".
W tym roku jego obchody będą miały miejsce 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W INTERNECIE

PORADY DLA RODZICÓW

10 porad dla rodziców dotyczących zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Sieci Internetowej.

(źródło:www.dzieckowsieci.pl)

ELEMENTARZ DLA RODZICÓW

Elementarz wydany przez UPC w ramach Insafe informator dla rodziców, poruszający zagadnienia nowoczenych technologii i zagrożeń z nimi związanych.

(źródło:  www.dzieckowsieci.pl)

UMOWA O BEZPIECZNYM KORZYSTANIU Z INTERNETU

Jest to umowa wypracowana w trakcie kampanii Dziecko w Sieci, umowa pomiędzy dzieckiem rodzicem dotycząca zasad korzystania z Internetu.
Zawarcie umowy i umieszczenie jej w widocznym miejscu obok komputera będzie przypominać dziecku o sposobach unikania i radzenia sobie z zagrożeniami w Sieci.

(źródło: www.dzieckowsieci.pl)

STRONY O BEZPIECZNYM INTERNECIE

ARTYKUŁY I OPRACOWANIA

Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci.

Charakterystyka zagrożeń dla dzieci w Internecie.

Wykorzystywanie dzieci w Internecie.

Cyberprzemoc – charakterystyka zjawiska, skala problemu.

PROGRAMY FILTRUJĄCE TREŚCI INTERNETOWE

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com