Pasowanie na czytelnika

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem naszych spotkań z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki,  zasadami korzystania z księgozbioru i zachowania się w bibliotece.   Uczniowie mieli okazję rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek i uczestniczyć w zabawach czytelniczych. Każdy nowy czytelnik otrzymał do kolorowania ilustrację z Kubusiem Puchatkiem i jego  przyjaciółmi. Na zakończenie wszyscy uczniowie składając uroczyste przyrzeczenie,  zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Obecnie uczniowie klas pierwszych należą do naszych najaktywniejszych czytelników.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek