Zajęcia czytelnicze w oddziale przedszkolnym

Literatura to świat, z którego dziecko może czerpać wartości, zasady postępowania, uczyć się reguł, jakie rządzą rzeczywistością i wzory zachowań. Wartościowa, dobrze dobrana literatura może być dla dziecka źródłem wiedzy o świecie i ludziach, budzić w nich wrażliwość na sprawy innych. W pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym bardzo ważna jest potrzeba kształtowania wrażliwości na piękno żywego słowa oraz kulturę języka.
    Dzieci przedszkolne w naszej szkole, na spotkaniu czytelniczym, wysłuchały wierszyków o zwierzętach, oglądały albumy ilustrujące świat zwierząt dzikich, hodowlanych, krajowych i egzotycznych, rozwiązywały zagadki. Na koniec kolorowały ilustracje zwierząt.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek